مرتبط با : مهدویت , فراماسونری , فلسطین , 

مبلّغان انجیلی در آمریكا و انگلیس اعتقاد دارند كه پیروان كلیسای پروتستان برای ظهور دوباره ی مسیح باید چند خواسته مسیح را كه در تفاسیر كتاب مقدّس در قرن بیستم به عنوان پیش گوییی های انجیل بیان شده، عملی نمایند. این جریان نو ظهور در پروتستانتیزم با عنوان «صهیونیسم مسیحی»شهرت دارد. مطابق اعتقادات این مكتب، حوادثی باید به وقوع بپیوندد تا مسیح دوباره ظهور نماید و پیروان این مكتب وظیفه دینی دارند كه برای تسریع در عملی شدن این حوادث كوشش كنند.

برخی از این حوادث عبارتند از :
1.یهودیان از سراسرجهان، به فلسطین آورده شوند و كشور اسرائیل در گسترده ای بین رود خانه های نیل و فرات به وجود آید، یهودیانی كه به اسرائیل مهاجرت نمایند اهل نجات خواهند بود.
2.یهودیان باید دو مسجد «اقصی» و «صخره» را در بیت المقدّس منهدم كنند و به جای آن، معبد بزرگ سلیمان را بازسازی كنند؛ به همین سبب از سال 1967 تا به حال، این دو مسجد بیش از صد بار مورد حمله ی یهودیان و مسیحیان صهونیست قرار گرفته است.
3.روزی كه یهودیان، مسجد اقصی و مسجد صخره را در بیت المقدّس منهدم كنند، جنگ نهایی مقدّس (!) «آرمگدون» به رهبری آمریكا و انگلیس آغاز می شود و در این جنگ جهانی تمام جهان نابود خواهد شد.
4.در جنگ آرمگدون، مسیح دوباره تولّد یافته در جهان ظهور می كند و ضدّ مسیح را در پایان این جنگ مقدّس(!) شكست می دهد تا حكومت جهانی خود را به مركزیّت بیت المقدّس برپا سازد.معبدی كه به جای مسجدالاقصی و صخره در بیت المقدّس بنا شده، محل حكومت جهانی مسیح خواهد بود.
باز سازی معبد در سال 1967 با تصرّف شهر قدیم اورشلیم آغاز شد. مسیحیان صهیونیست اعتقاد دارند كه در مراسم ساخت معبد سلیمان باید گوساله ای سرخ موی قربانی شود.
ریچارد لندز، استاد تاریخ دانشگاه بوستن می گوید: «به دنیا آمدن این گوساله ، درست همان چیزی است كه مردم انتظار آن را می كشند. ما می توانیم جنگ آخرالزمان را به راه اندازیم. اگر این گوساله قربانی شود، مسلمانان آماده جهاد می شوند.پس بهتراست به جنگ بیندیشیم. به طور حتم پیدا شدن این گوساله، ماشه ی انفجار مسجدالاقصی است».
طبق پیش گویی های مسیحیان صهیونیست،پس از ظهور مسیح و تثبیت حكومت جهانی یهود، اورشلیم به طرز شگفت انگیزی بازسازی می شود واز سطح كنونی به ارتفاع 10 فرسنگ بالا رفته، از هر سو باز خواهد بود و تا دروازه های دمشق گسترش خواهد یافت و اشیایی كه سابقاً در معبد بودند به آن باز گردانده خواهد شد.از جمله آن اشیا تابوت عهد است كه یهودیان در پی یافتن آن هستند، با وجود اینكه تابوت از ملزومات معبد سلیمان نیست امّا یهودیان انتظار روزی را می كشند كه این صندوق پیدا شود.
این درحالی است كه بر اساس معتقدات شیعه، تابوت عهد اكنون نزد مهدی (عج) است.پیامبر اكرم (ص)در این باره می فرماید: «صندوق مقدّس از دریاچه ی طبریه به دست وی ، امام مهدی (ع) آشكار می شود. آن را آورده ، در پیشگاه مقدّس او در بیت المقدّس قرار می دهند و چون یهودیان آن را مشاهده می نمایند، به جز اندكی، بقیه آنان ایمان می آورند ».
امّام صادق (ع) نیز در حدیثی درباره اقدامات حضرت ولی عصر(عج) می فرمایند: «زیورهای بیت المقدّس، تابوت سكینه (عهد) ، مائده ی بنی اسرائیل، بقایای الواح، عصای موسی و منبر سلیمان، همچنین یك قفیز (واحد وزن) از «مَنّ» را كه به بنی اسرائیل فرود آمده بود بیرون می آورد درحالی كه از شیر سفید تر باشد! »
این چنین است كه این منطقه سال ها به خبر سازترین مكان كره زمین تبدیل شده است.بن گوریون، اوّلین نخست وزیر اسرائیل، گفته است: «اسرائیل بدون بیت المقدّس و بیت المقدّس بدون تجدید ساختمان معنای  ندارد .»
نوعم لیفنات، برادر لیمورلیفنات، نیز از محافظه كاران تندروی یهودی است، كه با طرح عقب نشینی شارون مخالفت كرد. یوفال قرنی از روزنامه نگاران صهیونیستی درباره یوی می گوید كه ، نوعم لیفنات رؤیای تخریب بیت المقدّس را در سر می پروراند. قرنی در مصاحبه ای طولانی با لیفنات، به شرح موضع او در برابر مسجد الاقصی پرداخته و از قول وی نقل می كند كه لیفنات تخریب این مسجد مقدّس و ساخت معبد موهوم را امری واجب می داند. نوعم لیفنات می گوید: چه خوب بود اگر شرایط برای تخریب «قبّة الصخره» و مسجد الاقصی فراهم می شد، امّا نه از ناحیه فنّی و نه سیاسی آمادگی چنین كاری را نداریم، وی در ادامه سخنان خود می افزاید: اگر روزی درملّت یهود یك تحوّل فكری رخ دهد، آنان به سرعت به سوی قبّة الصّخره رفته ، آن را در آسمان منفجر خواهند كرد. قرنی همچنین به نقل از لیفنات خاطر نشان ساخت كه وی مدّعی شد كه در هیچ سازمان سرّی كه برای تخریب مسجدالاقصی تلاش می كند، عضو نشده است. از منظر لیفنات تخریب این مسجد اساساً هیچ مانعی ندارد. وی در این باره می گوید: «تخریب مسجدالاقصی در وضعیّت سیاسی كنونی عملی نخواهد شد. اگر پرسیده شود كه آیا قبّة الصّخرة باید آنجا قرار گیرد؟ پاسخ می دهم هرگز، بلكه معبد كذایی باید در آن مكان قرار بگیرد؛ زیر این مسئله آرمان و آرزوی ملّت یهود و دستور تورات است.یهودیان از سه هزار سال پیش در اندیشه ی بازسازی معبد سلیمان به سر می برند». لیفنات همچنین اظهار داشت كه « در آن مكان معبدی وجود داشت و اینك در همان مكان ، معبد سوم نیز قرار خواهد گرفت و بدون شك قبّة الصّخره نابود شدنی است و نباید در آنجا قرار بگیرد.این شخصیّت تروریستی در پایان سخنان خود چنین می گوید: «مسلّم است كه روزی فرا می رسد كه ملّت یهود از خواب بیدار شده ،  خواهند گفت كه چرا مسجد الاقصی در این مكان ساخته شده است، ای یهودیان برخیزید و معبد سلیمان را بسازید. در این لحظه است كه تمامی بولدوزرها برای تخریب این مسجد به حركت در می آیند. اگر بولدوزرها نتوانند این كار را انجام دهند، تجهیزات پیشرفته جنگی این كار را خواهد كرد».
این سخنان و عملكرد صهیونیست ها در فلسطین و بیت المقدّس ، قاطعیّت صهیونیست ها بر اجرای برنامه های پلیدشان را آشكار می كند؛ امّا آنچه مسلم است این است كه حضرت مهدی (عج)این ناحیه را تصرّف كرده ، دولت جهانی خود را محقّق می كنند.
امیرمؤمنان (ع) مسیر جنگ آخرالزّمان را چنین ترسیم می كند: «آنگاه مهدی با هزار مركب به سویی قدس شریف حركت می كند. (با سپاه خود)در شام، فلسطین، صور، عكّا و غزّه منزل می كند. آنگاه مهد  وارد بیت المقدّس م  شود».
همچنین از پیامبر اكرم (ص)نقل شده است كه مهدی موعود به سنّت من رفتار می كند، عطایایش گوارا می باشد و در بیت المقدّس فرود می آید.
در زمان ظهور، بهترین اقامت گاه ها مكّه و بیت المقدّس است.امام باقر(ع)نیز دراین باره می فرمایند: «بهترین اقامتگاه ها در آن روز، بیت المقدّس است. برای مردم زمانی پیش می آید كه هركسی آرزو می كند كه ای كاش آنجا می بود و آن در عهد سفیانی است.»

برچسب ها :
مبلغان انجیلی ,  مبلغان ,  انجیلی ,  انجیل ,  بیت المقدس ,  پیروان كلیسای پروتستان ,  كلیسای پروتستان ,  مسیح ,  مسیحیت ,  مقدس ,  کتاب مقدس ,  صهیونیسم ,  صهیونیسم مسیحی ,  ظهور ,  یهودیان ,  مسجدالاقصی ,  اقصی ,  صخره ,  معبد بزرگ سلیمان ,  ارمگدون ,  جنگ جهانی ,  جنگ آرمگدون ,  اورشلیم ,  مسیحیان صهیونیست ,  گوساله ای سرخ موی ,  معبد ,  تابوت عهد ,  مهدی(عج) ,  صندوق مقدس ,  بنی اسرائیل ,  الواح ,  نوعم لیفنات ,  برادر لیمورلیفنات ,  مسجد الاقصی ,  معبد موهوم ,  قبّة الصخره ,  معبد كذایی ,  مهدی موعود ,  مكّه و بیت المقدّس ,  عهد سفیانی ,